Сирийските деца, преживели наземните бомбардировки и въздушните удари показват признаци на дълбок емоционален токсичен стрес, психически заболявания и неспособност за пълноценна адаптация в обществото. Това увеличава вероятността от пораждането на „погубено от травмите” поколение. То би обхванало над 3-те милиона подрастващи в страната, които се сблъскват ежедневно с кървавите действия от почти 6 години насам, съобщи БГНЕС.
Още: Жест на добра воля? Индия пусна вода от язовир за Пакистан (ВИДЕО)
Още: Пакистанският премиер: Спечелихме войната с Индия, всички спорни въпроси ще бъдат решени
Това сочи последният доклад на неправителствената организация за подпомагане на деца в нужда „Спасете децата”. Той е базиран на интервюта с над 450 деца и подрастващи от горещите точки в Сирия. Според данните 2/3 от участващите в проучването са загубили свой близък или са били свидетели как къщата им бива срината със земята вследствие на паднали бомби.
48 на сто от подрастващите пък са съобщили, че децата в страната са загубили способността си да говорят или са развили говорни нарушения. 81% от децата са станали по-агресивни, а 71% са признали, че постоянно се подмокрят от страх, докато спят.
Сведенията на половината от интервюираните сирийчета разкриват и че в страната се наблюдава ръст в проявата на домашно насилие срещу малките, което допълнително нанася трайни белези върху развитието им.
Още: "Мирът" между Индия и Пакистан 4 часа по-късно: Взрив след взрив (ВИДЕО)
Още: Индия и Пакистан спират военните действия: Потвърждение и от Тръмп (ВИДЕО)