10 от Левски биха Славия! Бразилска самба в "Овча купел" (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

4593

Левски постигна ценен успех с 2:0 при визитата си на Славия в столичното дерби от междинния 11-и кръг на efbet Лига. "Сините" играха с човек по-малко от средата на първото полувреме, когато Асими Фадиха получи директен червен картон. Въпреки това бразилците Роналдо и Уелтън вкараха по едно попадение, а асистенцията за първия гол бе дело на техния сънародник Дарлан.

Зрителите на стадион „Александър Шаламанов“ в „Овча Купел“ станаха свидетели на фамозен пропуск на празна врата от Галин Иванов в 51-вата минута. Така "белите" остават едва с 4 точки и са в дъното на класирането, докато 26-кратният шампион на България заема третата позиция с 22 пункта.

В ДРУГ МАЧ: Хебър поведе срещу Ботев Враца, но не успя да прекъсне негативната си серия (ВИДЕО)

Фадига остави Левски с 10 на терена

В началото възпитаниците на Николай Костов бяха по-активни, а домакините разчитаха на контраатаки, но до чисти положения така и не се стигна. В 23-тата минута Фадига влезе грубо с бутоните напред в краката на Иван Минчев, за което атакуващият полузащитник на Левски бе изгонен с директен червен картон.

Асими Фадига Левски

Отмениха гол на Галин Иванов, преди Роналдо да открие

Малко по-късно Иванов отбеляза, ала се намираше в засада и попадението бе отменено. Ел Джемили не намери целта от добра позиция, преди в 34-тата минута Дарлан да копне елегантно за Роналдо, който пусна топката покрай Вуцов, и тя се оплете в мрежата.

ОЩЕ: Ето защо се бави новият договор на Анди Краев с Левски

Уелтън блести за "сините"

След почивката младият страж на Славия изби удар на Роналдо в корнер. Галин Иванов пък получи страхотно подаване от Томбак. Опитният футболист сякаш стори по-трудното, изтървайки на празна врата. Тимът на Иван Колев бе наказан за опропастения шанс в 54-тата минута, когато Уелтън завърши успешно хубавия си пробив с изстрел по диагонала за 0:2.

Уелтън Левски

До края на двубоя Иван Минчев и Иванов опитаха да затруднят Пламен Андреев. Вратарят на "сините" се справи без особени колебания и улови. Темпото в столичното дерби на Първа лига спадна и резултатът не се промени.