12-ата е факт! Лудогорец е големият шампион на България (ВИДЕО)

5479

Лудогорец е шампион на България за 12-и път в своята история! Разградчани не допуснаха грешна стъпка и победиха Черно море с минималното 1:0 при гостуването си във Варна. Единственото попадение в срещата отбеляза Матиас Тисера в 50-ата минута. На практика "орлите" бяха задължени да вземат трите точки, тъй като ЦСКА надделя във Вечното дерби срещу Левски. Отборът на Ивайло Петев завършва на лидерското място само с пункт преднина пред "армейците" и с дубъл, след като грабна Купата на България преди седмици.

Гостите наложиха своя натиск от първата минута. Десподов бе много активен, Франко Русо и Кайо Видал също пропуснаха. "Моряците" се посъбудиха и в 36-ата минута осъществиха фрапантен пропуск. Матеус Машадо остана сам срещу Серджио Падт, но не успя да го преодолее. До почивката попадение не паднаха въпреки опасните удари към двете врати.

ОЩЕ: Лудогорец разкарва трансферно разочарование след само 3 месеца в тима

След подновяването на играта Алекс Фернандес тества стража на разградчани, който изби в корнер. В 50-ата минута Лудогорец стигна до най-ценния си гол през целия шампионат. Десподов центрира от корнер, Шоу отклони към Тисера и аржентинецът не сбърка от близка дистанция. Момчетата на Петев търсеха второ попадение, което така и не падна.

В 89-ата минута Клод Гонзалвеш бе изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Едгар Пашеко и остави "орлите" с човек по-малко. Това мотивира варненци. Те опитаха финален щурм. Нападенията им обаче бяха прекалено хаотични. Така разградчани продължиха своята доминация и грабнаха титлата за 12-и път.