ЦСКА най-накрая победи Левски, но титлата е за Лудогорец (ВИДЕО)

6189
Снимка: cska.bg

ЦСКА победи Левски с 2:0 в голямото дерби от 35-ия кръг на efbet Лига, но Лудогорец взе своето при гостуването си на Черно море и грабна титлата в родното първенство за 12-и път. На Националния стадион "Васил Левски" Тобиас Хайнц откри резултата в 35-ата минута, а през втората част Дюкенс Назон се възползва от грешка на Пламен Андреев и удвои. Двата отбора завършиха с по 10 човека, тъй като Турицов и Сундберг получиха червени картони.

Така "червените" надвиха "сините" за пръв път от 26 септември 2021 година. ЦСКА нямаше записан успех в 5 издания на Вечното дерби. Възпитаниците на Елин Топузаков пък ще играят бараж за Лигата на конференциите срещу седмия в класирането Арда Кърджали, защото финишираха на четвъртата позиция - с 3 точки зад ЦСКА 1948.

ОЩЕ: Арда размаза Ботев Пловдив и ще играе бараж за Европа, въпреки че Славия също би (ВИДЕО)

Мачът започна равностойно, без опаси положения. Едва в средата на първата част Шопов намери Хайнц зад гърба на противниковата отбрана. Норвежецът се озова очи в очи с Андреев, но уцели страничния стълб. 7 минути по-късно креативният халф стреля опасно и накара младия страж да демонстрира рефлекс.

В 35-ата минута Тобиас Хайнц все пак се разписа. Тибо Вион хвърли силно топката от тъч. "Синята" отбрана не реагира по най-добрия начин, а нисичкият норвежец изпревари Пламен Андреев и с глава откри резултата. До почивката момчетата на Саша Илич имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия Драгомир Драганов.

ОЩЕ: Ботев Враца отнесе 5 бона глоба заради съмнения за уговорени мачове, единият е с ЦСКА

В началните минути на второто полувреме Левски владееше топката по-често, но допусна изключително нелеп гол. Юга изчисти силно напред, Андреев отигра нескопосано, а Назон дебнеше само за това и удвои аванса на тима си. "Армейците" продължиха да търсят трето попадение, до което в крайна сметка не стигнаха.

Около 10 минути преди да изтече редовното време Турицов и Сундберг се спречкаха и бяха изгонени с директни червени картони.  Възпитаниците на Топузаков пък можеха да се върнат в двубоя, но Краев и Марин Петков пропуснаха.