ЦСКА 1948 надви категорично съперника на ЦСКА в Европа (ВИДЕО)

1759

ЦСКА 1948 постигна категоричен успех с 3:1 срещу Сепси - съперника на ЦСКА във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. В приятелска среща, която се проведе в Румъния, възпитаниците на Атанас Рибарски решиха всичко през първата част. Головете за българския тим отбелязаха Георги Русев от дузпа, Бирсент Карагарен и новото попълнение Неделко Пишчевич.

Дебют за "червените" направиха също Том Рапнуи и Ерденис Гурища. След равностойно начало в 18-ата минута Валентин Йосков беше фаулиран в наказателното поле на румънския тим и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Русев, който не сбърка за 1:0.

ОЩЕ: ЦСКА 1948 "удря" ФКСБ на трансферния пазар с двама нападатели

Четвърт час по-късно Козмин Матей вкара изравнителен гол, но той беше отменен заради нарушение срещу Стефан Цонков. В заключителните моменти на полувремето ЦСКА 1948 наказа своя съперник на два пъти. Първо Бирсент Карагарен удвои аванса с изстрел от дистанция, а секунди преди почивката бившият играч на Локо Пловдив асистира на Пишчевич, който реализира за 3:0.

В 71-вата минута Марио Рондон с глава отбеляза почетното попадение за Сепси. Вратарят на столичани Генадий Ганев на няколко пъти се намеси решително след опасности в наказателното поле. Успехът е първи за "червените" по време на лагера им в Австрия. Те завършиха наравно 1:1 с Марибор в предната си контрола. На 3 юли ЦСКА 1948 ще играе приятелски мач с Динамо Загреб.