ЦСКА 1948 загря за рестарта на първенството с разгром над Спартак Пл

2891
Снимка: Официален сайт на ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 загря за подновяването на първенството у нас с разгром над Спартак Плевен. Момчетата на Тодор Янчев се наложиха над втородивизионния тим с категоричното 4:0. Попаденията за столичани реализираха Парвиз Умарбаев, Евгений Сердюк и Бирсент Карагарен, който се разписа на два пъти.

ЦСКА 1948 поведе в резултата в 20-ата минута на срещата. Ангел Бастунов напредна добре по лявото крило и подаде към Парвиз Умарбаев. Бившият халф на Локомотив Пловдив овладя отлично и с много красив удар в далечния ъгъл реализира за 1:0. До края на първата част „червените“ имаха още няколко добри ситуации, но до нов гол така и не се стигна.

⚽️👊 ЦСКА продължи победната си серия в контролните срещи и на българска земя. 🔴 “Армейците” се наложиха с...

Posted by ЦСКА 1948/ CSKA 1948 on Saturday, February 4, 2023

В последните двайсетина минути на срещата играчите на Тодор Янчев се развихриха. Първо Евгений Сердюк бе изведен очи в очи с вратаря на Спартак от Карлос Охене и не сгреши. В 72-ата минута пък Бирсент Карагарен от непосредствена близост се разписа за 3:0. Той се възползва от много добро подаване на украинския нападател на „червените“. В 77-ата минута отново Карагарен бе точен и оформи крайното 4:0.

ЦСКА 1948 подновява участието си в родното първенство следващата седмица. В събота, 11 февруари отборът приема тима на Хебър Пазарджик. Срещата ще се състои на стадион „Витоша“ в Бистрица.