ЦСКА без удар във вратата срещу загряващия за финала Ботев

8145

За първи път в историята Ботев и ЦСКА завършиха 0:0 в Пловдив. По този начин столичани бяха изместени от Литекс и кръг преди края вече заемат третото място в "А" група. Ботев пък се подготви със здрав мач за най-важното изпитание през този сезон - финалът за Купата срещу Лудогорец в четвъртък.

Станимир Стоилов бе дал почивка на някои от титулярите си, а вместо тях мача започнаха младият Серкан Юсеин, Вандер Виейра и Иван Цветков. ЦСКА игра, следвайки веруюто за футбола на Стойчо Младенов - с пределна концентрация и мотивация, но това не помогна на тима да запише удар във вратата на Ботев в рамките на 90-те минути.

В началото Сърджан Лукин имаше добър шанс, след като рикошет го изведе на стрелкова позиция, но Райс М'Боли спаси.

По-късно Вандер стреля опасно и с това се изчерпват опасностите пред двете врати за първото полувреме.

ЦСКА бе малко по-активен през втората част. Добър шанс се откри пред Емил Гъргоров, който от пряк-свободен удар от границата на наказателното поле не уцели вратата.

Неразбирателство между Джаксън Менди и М'Боли даде шанс на влезлия Юнес Хамза да чукне топката, но тя премина покрай вратата.

Най-сериозният пропуск за ЦСКА в мача направи Тони Силва, когато в 79-ата минута пропусна сам срещу Стаховяк, след като стреля над вратата. Струва си да се отбележи брилянтната атака на ЦСКА за положението, която бе започната от Емил Гъргоров, а топката премина и през Омар Косоко, който със страхотен пас намери Силва.

В последната минута Ботев можеше да вземе победата, но Алесандру Куртеан уцели дясната греда на М'Боли

Това бе последен мач на Ботев от "А" група през сезона. "Канарчетата" финишират на пета позиция с 65т.