ЦСКА успокои страстите с класиране на 1/2-финал за Купата на България (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

3148

ЦСКА се реваншира за загубата в efbet Лига от основния конкурент Черно море с класиране за полуфиналите на Купата на България. На Националния стадион "Васил Левски" "армейците" надвиха Арда Кърджали с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата реализира Амос Юга, завършвайки заучено изпълнение на пряк свободен удар.

Началото за Белия в Арда не е розово

Така новият старши треньор на "небесносините" Николай Киров ознаменува повторния си дебют начело на тима със загуба. "Червените" ще научат бъдещия си съперник в надпреварата на 29 февруари (четвъртък) не по-рано от 19:30 часа, когато ще се проведе жребият. Първите мачове от 1/2-финалите ще се играят на 9/11 април, а реваншите на 23/25 април.

ВАР-ът на Actualno

Заучено изпълнение на фал донесе успеха за ЦСКА

Очаквано домакините стартираха по-активно. Те владееха повече топката и се опитваха да създават положения. В 18-ата минута натискът им се материализира след добро заучено изпълнение на фал. Тобиас Хайнц пусна пас по земя към Джонатан Линдсет, който технично продължи пътя на топката с пета. Тя се озова в непокрития Юга, за да може дефанзивният полузащитник да открие резултата.

ОЩЕ: ЦСКА наруши мълчанието си, за да успокои феновете за новия стадион

Скучно второ полувреме на "Васил Левски"

Отговорът на гостите дойде едва в края на първото полувреме. Станислав Иванов се възползва от грешка на Християн Петров. Бившият футболист на Левски излезе очи в очи с Густаво Бусато. Бразилският страж обаче скъси дистанцията достатъчно бързо и изби в корнер. След почивката темпото значително спадна.

ЦСКА Марселино Кареасо

Марселино Кареса тества късмета си с шут от воле, който бе уловен от Анатоли Господинов. До края възпитаниците на Нестор Ел Маестро търсеха повече гола, но промяна в резултата не настъпи - 1:0.

ГАЛЕРИЯ: ЦСКА надви Арда и е на 1/2-финал за Купата на България

ОЩЕ ОТ КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ: Хебър на Любослав Пенев стигна 1/2-финалите на Купата на България (ВИДЕО)