Левски бра голям срам срещу чехи, „сините“ записаха най-тежката си загуба в Турция (ВИДЕО)

4183
Снимка: Levski.bg

Левски бра голям срам в петата си контрола на турска земя, след като отстъпи пред Баник Острава с класическото 0:3. „Сините“ така и не успяха да затруднят сериозно чехите и заслужено загубиха.

Това е и най-голямото поражение на тима на Николай Костов от началото на подготвителния лагер в Турция. Срещата бе изгледана на живо от мажоритарния собственик на столичани Наско Сираков и изпълнителния директор Даниел Боримиров.

Баник реши всичко преди почивката

Левски стартира по отличен начин срещата и създаде три опасни ситуации пред вратата на Баник, но Уелтън, Асен Митков и Карлос Охене не успяха да материализират положенията. Чешкият тим отвърна с удар на Ири Клима, който обаче бе спасен от Николай Михайлов.

В 21-ата минута Баник поведе. След груба грешка на Келиан ван дер Каап, топката стигна до Клима, който веднага стреля и изненада Михайлов за 1:0. Последваха нови силни минути за Левски, но „сините“ за пореден път не съумяха да се разпишат.

Около половин час след старта на срещата чехите увеличиха преднината си. Защитата на Левски не се ориентира добре при подаване към Клима, който с едно докосване елиминира Николай Михайлов за 2:0. Две минути преди края на редовното време „сините“ се сгромолясаха съвсем, след като допуснаха трето попадение в своята мрежа. Клима подаде към Филип Кубала, който бе оставен непокрит и без проблем се разписа за 3:0.

ОЩЕ: ВАР-ът на Actualno: В Левски не искат и да се сетят за Мъри, но още берат плодовете на труда му

Левски опита да отговори, но не успя

❌⚽„Левски“ загуби от чешкия „Баник“ (Острава) с 0:3 в петата контрола на "сините" по време на подготвителния лагер в...

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Tuesday, January 30, 2024

След почивката Левски вдигна оборотите и започна по-настойчиво да търси гол. В 56-ата минута Охене опита удар от дистанция, който обаче прелетя над напречната греда. Само 180 секунди по-късно българският отбор пропусна най-чистото си положение. Фабио Лима подаде успоредно на вратата в наказателното поле, където Асими Фадига от 2 метра не успя да уцели топката.

В средата на втората част Лима пробва късмета си от разстояние, но стражът на Баник внимаваше и изби. Чехите бяха близо до четвърти гол в 75-ата минута, когато Кабала бе оставен очи в очи с Николай Михайлов, който успя да реагира и да спаси. До края на срещата повече попадения не паднаха и Баник се поздрави с успеха.

По-рано днес стана ясно, че вицешампионът на Франция и кандидат за Бундеслигата искат Хосе Кордоба.