"Левски" изпусна първото място след загуба от Берое

8081

В двубой от междинния 18-и кръг на "А" група Берое победи "Левски" и по този начин "сините" останаха на второ място в класирането след Лудогорец.

Двата тима са с еднакъв брой точки, но заради по-добри показатели разградчани са лидери.

Лудогорец би в Коматево и се изравни с Левски на върха

Лудогорец победи "Ботев" Пловдив с 1:0 в Коматево и се залепи за лидера "Левски", който по-късно днес гостува на Берое. Домакините са 8...

Единственото попадение падна в 64-ата минута, когато Спас Делев получи топката зад защитата на "Левски", след което нападателят напредна и отбележи за Берое. 3 минути по-рано Венци Василев можеше да отбележи с глава, след центриране, но Йоргачевич спаси топката точно на голлинията.

Най-добрият шанс за "сините" бе през първата част в 25-та минута. Бедоя центрира от корнер в наказателното поле на Берое , след което Диаби продължи към втора греда, където Божидар Краев отблизо стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Илко Пиргов.

Берое остават четвърти с 30 точки, с 4 по-малко от лидерите "Левски" и Лудогорец.