Левски обърна латвийци и завърши с победа лагера в Турция (ВИДЕО)

1174
Снимка: Фейсбук страница ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI

Левски завърши с победа подготвителния лагер в Турция. В последната си контрола „сините“ се наложиха над латвийския Рига с 3:1. Попаденията за тима на Николай Костов реализираха Марин Петков, Джавад Ел Джемили и Рикардиньо, който се разписа от дузпа. За латвийците точен бе Юрковскис в самото начало на срещата.

Успехът бе общо четвърти за Левски по време на зимната подготовка в югоизточната ни съседка. Преди това „сините“ се наложиха над Тузла Сити, Динамо Киев и тима на Шахтьор Донецк до 19 години. Българският отбор записа и четири загуби – от Вашаш, Олександрия, Дукажини и Баник Острава.

Левски направи обрат още преди почивката

Рига изненадващо поведе още в 6-ата минута на срещата. Юрковскис успя да се откъсне зад гърба на отбраната на Левски след едно дълго подаване и останал очи в очи с Пламен Андреев го преодоля за 1:0. Малко по-късно стражът на „сините“ трябваше да се намесва след добър удар на Йойич.

Левски се активизира в следващите минути и в 21-ата изравни. Ел Джемили намери отлично Рикардиньо, който изведе Марин Петков на чиста позиция и той с едно докосване матира стража на латвийците. Последваха нови силни минути за „сините“, но играчите на Николай Костов така и не успяха да се възползват.

В самия край на първото полувреме Левски получи право да изпълни дузпа. Рикардиньо бе повален в наказателното поле на Рига и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана бразилския нападател на „сините“, който с прецизен удар направи пълен обрат в мача.

„Сините“ затвърдиха добрата си игра през втората част

⚽„Левски“ завърши зимния си лагер в Турция с успех над „Рига ФК“ с 3:1. Точни за „сините“ бяха Марин Петков в 21-ата,...

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Wednesday, February 7, 2024

Левски започна ударно втората част, след като още в началните минути реализира трето попадение. След грешка в отбраната на Рига в наказателното поле Ел Джемили открадна топката и с изстрел в близкия ъгъл направи резултата 3:1 за българския отбор.

„Сините“ продължиха да натискат съперника и стигнаха до две много добри положения, но с пропуски се отличиха Фабио Лима и Марин Петков. В средата на втората част Пламен Андреев спаси Левски от сигурен гол след две страхотни намеси. До края на полувремето двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол не се стигна и момчетата на Николай Костов се поздравиха с победата.

По-рано днес мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков говори за дълговете на клуба.