Левски пропусна да нокаутира ЦСКА и накрая едва не загуби

6943
Снимка: Оф. сайт на ЦСКА

Левски имаше всички предпоставки най-накрая да надиграе тотално ЦСКА и да запише първа по-убедителна победа от години насам, но вместо това допусна да се стигне до равенство 2:2, след като "сините" взеха ранен аванс от 2 гола спрямо големия си столичен съперник.

В 12' точен за 26-кратните шампиони беше Станислав Иванов, който завърши елегантно триходова комбинация заедно с Паулиньо и Горанов. 5 минути по-късно Найджъл Робърта се разписа и прати в нокдаун ЦСКА.

Кошмарен жребий за Лудогорец в групите на Лига Европа

Лудогорец научи своите съперници, срещу които ще се изправи в груповата фаза на Лига Европа.  Първите мачове в групите са на 19 с...

Левски обаче забрави да атакува след втория гол, примирявайки се с ролята си просто да пази резултата. Люпко Петрович пък не се предаде и промени схемата и направи две смени още на почивката - два фактора, които доведоха до равенство в мача.

Първо след грешка на Каргас Евандро се разписа 16 минути преди края. Левски с първата си атака за второто полувреме пропусна да вкара 3-и гол чрез Найджъл Робърта, а промянаха на Петрович от 4-4-2 към 4-2-4 в края на мача даде резултат. Албентоса се беше озовал на върха на атаката и точно към него беше насочено центрирането на Греъм Кери в 88' - удар с глава и 2:2.

Това беше 41-о равенство между двата отбора в елита на българския футбол, а в Левски са далеч по-разочарованият отбор, след като допуснаха подобен обрат, играейки далеч по-добре от своя съперник. Петър Хубчев обаче не успя да спре устрема на "червените" в края и "сините" са близо до това да изгубят върха в класирането.

В момента Левски е №1 с актив от 17 точки - 2 пред Лудогорец, но и с мач повече. "Червените" пък са с 13 точки.

"Левски" повали Локомотив и излезе временно на върха

"Левски" победи гостуващия Локомотив Пловдив с 1:0 в среща от 7-ия кръг на родния шампионат, изиграна на „Герена”. В герой ...

Повече подробности за дербито ЦСКА - Левски четете в Sportlive.bg.