Първа загуба за Топузаков: Локо Пловдив излъга неубедителен Левски (ВИДЕО)

1757
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив Пловдив излъга Левски в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. На "Лаута" "смърфовете" надделяха с 1:0. Джовани се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки единственото попадение в 59-ата минута. "Сините" отново изпитваха сериозни затруднения със завършващия удар и пропуснаха няколко добри положения. Те дори вкараха в началото на втората част, но голът на Роналдо бе отменен.

Преди старта на сблъсъка капитанът на "черно-белите" - Димитър Илиев, даде плакет на капитана на гостите - Андреев, в чест на 80-годишнината от рождението на Георги Аспарухов. Възпитаниците на Александър Томаш бяха по-активни през първия четвърт час. Бабакар Дион тества уменията на Пламен Андреев. Младият страж обаче внимаваше.

В 17-АТА МИНУТА: Откараха с линейка фен на Локо Пловдив (ВИДЕО)

Малко преди почивката Уелтън, който тормозеше домакинската отбрана през цялото полувреме, осъществи един от марковите си пробиви и шутира от малък ъгъл. Ударът бе избит от Хоркаш. След подновяването на играта Левски започна превъзходно. Роналдо откри резултата в 49-ата минута. Впоследствие попадението беше отменено заради засада на Рикардиньо в хода на нападението.

В 55-ата минута Марин Петков стреля опасно, ала в аут. 5 по-късно Джовани изведе "смърфовете" напред с хубав шут от границата на наказателното поле. Момчетата на Елин Топузаков опитаха да отговорят. Илиян Стефанов и Рикардиньо се отчетоха с пропуски. В 74-тата минута вратарят на домакините Динко Хоркаш напусна принудително и бе заменен от Илко Пиргов.

ОЩЕ: Мъри Стоилов поискал 28 000 лева неустойка от Левски (ВИДЕО)

До края на двубоя "сините" търсеха изравнителния гол, който в крайна сметка така и не падна. След днешната загуба столичани остават с 54 точки на четвъртото място, като разликата с петия Черно море падна на 1 пункт. Локо Пловдив си осигури участие в първата шестица с 50 точки в актива си.