След срама срещу Черно море: Лудогорец мина на ходом през Локомотив Пловдив (ВИДЕО)

1405
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец сгази Локомотив Пловдив с класическото 3:0 в мач от предпоследния 34-ти кръг на Първа лига. Разградчани се представиха на високо ниво срещу „смърфовете“ в опит да измият срама от загубата с 0:4 преди дни от Черно море във Варна. След победата си пък футболистите на Георги Дерменджиев получиха шампионската титла на България.

Лудогорец реши всичко преди почивката

Лудогорец започна ударно срещата и поведе още в 9-ата минута. След грешка в отбраната топката попадна в Руан Крус, който с мощен удар матира Мартин Луков. Само 60 секунди по-късно домакините реализираха втори гол. Сон центрира в наказателното поле на Локомотив, където Крус с глава се разписа за 2:0. Десетина минути преди края на редовното време на първата част Лудогорец вкара трето попадение. То бе дело на Квадво Дуа.

След почивката темпото спадна

💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 3:0 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Wednesday, May 22, 2024

След почивката домакините от Разград продължиха да натискат съперника си, като в 60-ата минута Рик Джонатан стреля опасно, но Мартин Луков успя да спаси. Десетина минути по-късно Локомотив бе близо до гол, но ударът на Ангел Лясков мина над напречната греда. До края на срещата двата тима си размениха по още няколко добри положения. До нов гол обаче така и не се стигна и Лудогорец се поздрави с успеха, който е под номер 26 за тях от старта на шампионата.

Класирането в Първа лига

След успеха си Лудогорец събра 82 точки в актива си в Първа лига и вече води с 13 пред втория Черно море, който обаче е с мач по-малко. Третият ЦСКА е с 67, но също с двубой пасив. Локомотив Пловдив пък са пети с 55 пункта в актива си. До края на първенството остава един кръг.

По-рано днес пък стана ясно, че Лудогорец ще получи свежи средства, след като Кирил Десподов и ПАОК триумфираха с титлата на Гърция.