Стяуа удари Лудогорец в голово шоу, Квадво Дуа пропусна да донесе хикс на „орлите“ (ВИДЕО)

2226

Стяуа победи Лудогорец в голово шоу, завършило при резултат 3:2 за румънците. Приятелската среща се игра на стадиона на родния шампион „Хювефарма Арена“. Мачът бе много оспорван, като разградчани на два пъти трябваше да се връщат в резултата. Накрая те имаха шанс да изравнят, но Квадво Дуа пропусна дузпа и не успя да донесе поне равенство на своя отбор.

Гонсалвеш си заби автогол още в началото

Двубоят стартира по ужасяващ начин за Лудогорец, след като още в първата минута Клод Гонсалвеш си отбеляза автогол. Малко по-късно той можеше да изравни, но не успя да преодолее стража на гостите. В 24-ата минута Гонсалвеш все пак се реваншира за автогола, който си вкара по-рано, като се разписа с глава след отлично подаване на Аслак Фон Витри.

Десетина минути по-късно Стяуа отново поведе. Мигелес се оказа на правилното място, за да овладее една блокирана топка и с прецизен изстрел матира Симон Слуга. Радостта на румънците обаче трая кратко, след като 38-ата минута Руан Крус отбеляза с глава за 2:2.

Съдията даде две дузпи след почивката

☹️ Край на мача. Победа за Стяуа (Букурещ) с 3:2 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Saturday, March 23, 2024

Втората част на срещата закъсня с няколко минути, след като на привърженик му прилоша и се наложи медицинският екип на Лудогорец да се намеси. В 65-ата минута Стяуа успя да поведе за трети път в срещата. Играч на румънците бе препънат в наказателното поле и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. Зад топката застана Богдан Чиприлиу, който нямаше проблем да реализира дузпата.

Близо четвърт час преди края на редовното време Лудогорец също получи право да изпълни дузпа, след като Кайо Видал бе фаулиран в пеналта на гостите. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Квадво Дуа, който обаче стреля в средата на вратата и стражът на Стяуа успя да спаси. До края на срещата повече голове не паднаха и румънците се поздравиха с успеха.

Вчера пък стана ясно, че Лудогорец е предложил нов договор на капитана си, но с по-ниска заплата.