Тих Десподов: Дербито на Солун прекрати внушителна серия от победи на ПАОК

4204
Снимка: PAOK FC Official Facebook Page

Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов стартира като титуляр при загубата на ПАОК с 1:2 от Арис в солунското дерби от 17-ия кръг на гръцкото първенство. Бившият ас на Лудогорец и ЦСКА бе заменен в 68-ата минута от Андрия Живкович при резултат 2:0 за символичните домакини.

Край на внушителната серия на ПАОК

С това поражение се прекрати серията на "двуглавите орли" от 9 последователни победи във всички турнири. Тимът на Разван Лучески остава на второто място с 38 точки, колкото има и третият АЕК. Лидер е Панатинайкос с две повече. Арис от своя страна заема петата позиция с 27 пункта.

ПРЕДИ ДНИ: "Кирошоу" озари Солун през новата година и изстреля ПАОК на върха

Дните до Евро

Как се разви солунското дерби Арис-ПАОК

Шапи Сюлейманов даде преднина на Арис в 46-ата минута, а Кике Савейро наниза още едно попадение 13 по-късно. Абдул Рахман Баба върна гол за ПАОК четвърт час преди да изтече редовното време и оформи крайното 2:1 в полза на Арис.

ОЩЕ: Топ 3 футболисти на България за 2023: Вотът на спортните редактори на Actualno.com