В голово шоу: ЦСКА 1948 падна от ФКСБ и се сбогува с Европа (ВИДЕО)

2765

Дебютното участие на ЦСКА 1948 в европейските клубни турнири приключи с втора загуба от ФКСБ с 2:3. Така с общ резултат от 2:4 "червените" отпадат от Лигата на конференциите. Педриньо и Реян Даскалов бяха точни за българския тим, а за домакините в герой с две попадения се превърна Дамян Джокович. В самия край на мача Октавиан Попеску донесе успеха за тима си.

Възпитаниците на Атанас Рибарски не се представиха по най-убедителния начин през първата част, но след почивката докараха резултата до 2:1 в своя полза, което пращаше двубоя в продължения. Фрапантни грешки в защита обаче костваха поражението на ЦСКА 1948. В третия кръг от надпреварата отборът от Букурещ ще се изправи срещу датския Нордселанд.

В ДРУГ МАЧ: Горд Левски продължава похода си в Европа! "Сините" биха Шкупи и на "Герена" (ВИДЕО)

Мачът се игра пред празни трибуни на стадион "Триумфалната арка". Още в 6-ата минута Микулеску прати топката в мрежата, но се оказа, че е бил в засада. Малко по-късно същият футболист нацели напречната греда. В 27-ата минута Джокович матира Наумов за 1:0. Въпреки че до почивката домакините можеха да удвоят аванса си, натискът им не се ознаменува с нов гол.

В началото на второто полувреме Педриньо изравни с глава. В 68-ата минута Даскалов изведе "червените" напред, засичайки центриране на Талис. В заключителните моменти Джокович отбеляза второто си попадение в срещата, за да възстанови паритета, а в добавеното време Октавиан Попеску вкара от десетина метра за крайното 3:2.