Първите камери в Благоевград вече са поставени

28 февруари 2019, 11:31 часа 1553 прочитания 0 коментара

Първите камери, част от проекта за изграждане на цялостно видеонаблюдение в Благоевград, вече са монтирани и работят. Обхванати са райони около учебни и детски заведения.

Още: Пирин отново гори, пожарът се насочва към Природния парк

Още: Големият пожар в Пирин все още не е история

Сред тях са зоните около III ОУ, V СУ, СУ „Иван Вазов“, VII СУ, ЕГ и ПМГ. С въвеждането на видеонаблюдение, кметът на Благоевград д-р Атанас Камбитов цели да бъде постигната по-голяма сигурност за жителите и гостите на града. Това е първият от общо трите етапа на изграждане.

“Акцентираме на невралгичните зони, за тази цел имаме и направен предварителен анализ. Центърът за наблюдение се намира в ОД МВР и органите на реда ще осъществяват контрол“, коментира кметът на Благоевград д-р Атанас Камбитов.

Системата за видеонаблюдение отговаря на най-високите изисквания. Тя е с максимален брой функции и има възможност за проследяване на регистрационни номера, които ще се снемат при нарушение или ПТП, както и възможност за управление в кризисни ситуации.

Още: Дъжд заваля там, където е най-опасният пожар в България - данни какво е положението

Още: Предупреждение за Сандански: Заради пожара при Илинденци излизайте навън само с маски

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес