Бургаските учители спечелиха отборно сребро на международната спартакиада

1424
Снимка: Община Бургас

На завършилата 19-а международна спартакиада на учителите бургаският отбор от Бургас, съставен от 19 състезатели, постигна най-доброто си представяне досега, като спечели второ място в комплексното класиране. Участваха 31 отбора, от които 3 чуждестранни. На първо място се класира Варна, но с доста по-голям отбор от 45 състезатели. Третото място заслужиха пловдивските учители.

Бургаският отбор е с най-много първи места – 6 на брой. Те са в дисциплините плуване мъже и смесени отбори, тенис на маса жени, щафета "Бързи заедно", стрийтбол жени и плажен волейбол мъже. Освен това той спечели 2 втори места - табла жени и петанк смесени отбори, трето място плуване жени, 4 пети места - петанк мъже и жени, табла мъже и плажен волейбол жени, 2 шести места - петанк жени и теглене на въже. Стефан Чалъков стана шампион в плуването.

Община Бургас подкрепи финансово участието на учителите в спартакиадата.