От началото на влезлите в сила промени в Наказателния кодекс - отнемането на автомобили в полза на държавата, а именно от 1 август 2023 г., на територията на столицата към настоящия момент са конфискувани 171 автомобила. Това съобщи инспектор Григор Борисов от отдел "Пътна полиция" към СДВР пред БНР.
Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси
Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив
Той поясни, че ако водачът не е собственик на автомобила, тогава се прави експертна оценка за неговата парична стойност.
Мерки по празниците
Какви са мерките за пътна безопасност около коледно-новогодишните празници? По думите на Борисов екипите са мобилизирани и както всяка година, контролът по празниците е засилен. Ще се извършват проверки за употреба на алкохол и наркотични вещества от водачите на моторни превозни средства, а също така през светлата и тъмната част на денонощието екипите периодично ще обхождат големите столични булеварди и ще следят за гонки.
Още: Колко пияни и дрогирани шофьори хвана полицията по празниците?
Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня
Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив
"Спирането и проверките на автомобилите от наша страна ще се извършва с включена светлинна сигнализация, за да въздейства превантивно на всички останали участници в движението. За да сме разпознаваеми отдалече", отбеляза инспектор Борисов.
Куриозен случай: Дрегер отчете 0,95 промила, кръвната проба - близо 3,5
Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив
Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж