МВР внесе повторно в Софийската градска прокуратура проектите на постановления за повдигане на обвинения на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова. Това съобщиха от силовото ведомство.
Още: Съдът остави за постоянно в ареста задържания директор на Митници „Пловдив“ (ВИДЕО)
Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания (ВИДЕО)
Припомняме, че от прокуратурата заявиха в петък, че полицията не е поискала повдигане на обвинение.
Бившият премиер и съпартийците му бяха освободени в петък вечерта, след като Софийската градска прокуратура (СГП) прецени, че в предоставените ѝ от полицията материали няма достатъчно доказателства, уличаващи ги в изнудване.
Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси
Проектопостановленията бяха показани от вътрешния министър Бойко Рашков. Държавното обвинение обаче отрече те да са били в материалите, които са получили.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
“За пореден път ставаме свидетели на саботаж от страна на прокуратурата“, каза на брифинг късно в петък премиерът Кирил Петков.
„От момента, в който постъпих в МВР като министър забелязах десетки, да не кажа стотици случаи, при които материалите в обичайните хипотези, когато се изпратят в прокуратурата – те просто потъват. Особено, когато материалите касаят някой известен политически деец на ГЕРБ”, посочи силовият министър.
От МВР и сега уточняват, че и тогава, в петък, проект на постановление за това е бил внесени заедно с материалите по досъдебното производство, видно от придружителното писмо.
Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив
Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив
СГС трябва да се произнесе и дали одобрява или не протоколите за обиск в домовете на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова, тъй като тези действия са проведени "по неотложност", без предварително съдебно разрешение.