Разкриха схема за нерегламентирано придобиване на данни от електронното банкиране на частни лица в интернет, съобщиха от МВР.
Още: Влак прегази мъж на жп линията край Благоевград
Още: Прокуратурата отговори на ВКС: Решението не поражда никакви последици за Сарафов
Извършителите - на 24 и 26 години, са задържани на територията на Варна. Според първоначалните данни основният „двигател“ в схемата е бил 24-годишният мъж.
При претърсванията на адреси и превозни средства, са иззети компютърни конфигурации, телефони, флаш памет, ценности и други предмети.
ОЩЕ: Нова телефонна измама: Извършителите се представят за банкови служители
Още: Зам.-градски прокурор на София с интересно минало отказа да започне дело срещу Пеевски (ВИДЕО)
Още: Забраниха дроновете в определени зони
Как е действала схемата
Работа по случая започва след постъпване на сигнали за измамени чрез т.нар. фишинг имейли и образувано досъдебно производство.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тежка катастрофа с две жертви близо до лобното място на Сияна
Още: Прокурорският син Васил Михайлов вече е разследван и в Гърция
Престъплението е извършено с неправомерно използване на чужд платежен инструмент, като данните са придобити чрез измама под предлог "Актуализация на приложение за мобилно банкиране" на електронните пощи на потребители в цялата страна.
Работата по документирането на случая продължава под наблюдението на прокуратурата.