Бараки, в които живеят 6 семейства и съседна двуетажна къща изгоряха тази нощ в ромската махала на Разлог. Няма пострадали хора, но е унищожено домашно имущество, бараките са необитаеми, предаде БГНЕС.
Още: Тежка катастрофа: Кола падна в дере в София, двама са пострадали
Още: Пуснаха под домашен арест мъжа, убил по жесток начин куче в Тетевен
Според живущите пожарът е умишлен, огънят забелязали към 3.30 ч., а пожарната пристигнала след 4 часа тази нощ. Според полицията сигналът е подаден в 4.15 ч.
От бараките, които са на бившия комбинат за целулоза и хартия/КЦХ/, огънят се прехвърлил върху плевня с два коня вътре до нова двуетажна къща, от нея огънят обхванал покрива, изгоряло е домашно имущество-мебели, купени преди месец на изплащане. Преди месец е направен и покрива.
В бараките е спасена и изведена навън болна сама жена, благодарение на бързите действия на съседите всички са изведени от горящите помещения.
Още: Задържаха мигранти в столичния квартал „Овча купел“
Още: Разбиха склад с над 100 кг райски газ край Несебър, вътре откриха и Митьо Очите
Гасили са екипи от Разлог и Банско, освен имущество са горели и дърва за зимата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Някой го е отровил: Откриха мъртъв египетски лешояд в Родопите (СНИМКА)
Още: Познати на полицията лица са хванати да продават фалшиви банкноти в евро
Според живущите в къщата, наскоро са били заплашвани, че ще ги запалят. Причината е сбиване преди време в махалата.
Към 10 ч. започна оглед на служители на ПУ-Разлог, според пресцентъра на ОД МВР, причините за пожара и нанесените щети са в процес на установяване.