Съдът заседава срещу един от групата на "Наглите"

09 януари 2017, 08:22 часа • 995 | прочитания

Софийски градски съд (СГС) ще заседава на 9 януари срещу Любомир Димитров, по-известен като Любо Гребеца от групата на "Наглите", който е обвиняем за две убийства, предаде БГНЕС.

Още: Сметище пламна в Пловдивско, в близост има дърводелски цех

Още: Актьорът Димо Алексиев отрича да е карал пиян, иска записи

Обвинителният акт срещу Гребеца прокуратурата внесе в съда през 2015 година. Става дума за убийството на Юлиян Лефтеров и Иван Пайнавелов. Убийствата са от 2009 година и са извършени в околностите на София.

Любо Гребеца е член на бандата на "Наглите", която направи редица отвличания преди 2010 година. Първоначално той бе осъден за 12 от 13-те отвличания на престъпната банда. В последствие Апелативният съд го оневини за още едно отвличане, но запази размера на присъдата му - 18 години затвор. През 2014-та Върховният касационен частично измени присъдата по делото "Наглите". Гребеца получи 15 години затвор.

Убийството на Юлиян Лефтеров е извършено от Димитров умишлено на 8 януари 2009 година в местността „Елата" между Плана и Железница. Гребеца е прострелял два пъти в областта на главата Лефтеров. Убийството е част от мнимото отвличане на самия Юлиян Лефтеров, организирано съвместно с жертвата.

Още: Над 4 кг кокаин в найлонова торба: Хванаха 36-годишен с дрога

Още: Тройна експертиза: Ето какво е причинило смъртта на Явор Георгиев от Варна

Няколко месеца по-късно, на 12 април, заради неуредени финансови взаимоотношения Гребеца убил и Иван Пайнавелов. Убийството е станало на черен път в местността „Косанин дол", землището на Бистрица.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес