Трима души са арестувани във връзка с вчерашната стрелба в столичния квартал „Модерно предградие“. Това съобщи служебният министър на вътрешните работи Калин Стоянов.
Още: Кой ще бъде следващият главен секретар на МВР?
Още: Постоянен арест за 20-годишното момиче, ранило с нож трима в Слънчев бряг
При инцидента вчера един човек беше убит, а двама – ранени. ОЩЕ: Стрелба и убийство на мъж в София, има и пострадали (СНИМКИ)
"Станахме свидетели на доста тежък криминален случай между криминално проявени лица. Убият човек е известен на органите на МВР – сериозен, активен криминален контингент по различни линии на работа, предимно по рекет, изнудване и лихварска дейност", коментира министърът.
Той посочи, че са установени четири огнестрелни оръжия, три от които са законни, а в близост до произшествието е намерен захвърлен незаконен пистолет – газов, но преправен на боен.
Още: Прокуратурата крие информация, която е достъпна по закон: опит Сарафов да бъде спрян
Още: Поискан подкуп и тройно по-скъп договор: Европрокуратурата влезе в Министерството на земеделието
"Предстои да се установи кой, какви и колко изстрели е произвел и кой реално е причинил убийството", обясни Стоянов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: А лятото тепърва започва. Дете е в болница с тежка травма след падане от тротинетка
Още: Засега БАБХ затваря "фермата от Ада", но случаят не е окончателно решен (СНИМКИ И ВИДЕО 18+)