Що се отнася до грижата за дрехите, които обичаме най-много, се изисква определено ниво на внимание. Ако не обичате да четете етикетите на дрехите или пък ги режете веднага след като ги платите в магазина, ето кои са дрехите, които не трябва да влизат в пералнята под никакъв предлог.
Още: На коя европейска страна е бил столица Рио де Жанейро?
Още: Кои са първите признаци за слънчасване - ето как да ги познаем?
1. Кашмир и вълна
Поставянето на вашите любими пуловери и жилетки в пералнята може да бъде рисковано, защото дори да ги перете на 30 градуса, те със сигурност ще излязат с детски размери. Химическото чистене също не е най-добрият, нито пък най-евтиният вариант, затова запретнете ръкави и ги изперете на ръка, за да избегнете сълзи от ваша страна и деформации от тяхна.
2. Коприна
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 4 юли /валутен калкулатор/
Що се отнася до любимите ви копринени ризи и рокли, има голяма вероятност на етикета да прочетете „само химическо чистене“. Възможно е обаче да ги изперете у дома (дори е по-добре, защото силните препарати изтъняват коприната).
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Какви очила носят инфлуенсърите през лято 2025?
Още: Температурите скачат! Ефективни начини да се разхладите, без да плащате луди сметки
НИКОГА НЕ ХВЪРЛЯЙТЕ СТАРА МАНДЖА В ТОАЛЕТНАТА
3. Сутиени
Куките за сутиени не само, че могат да закачат друга дреха в пералнята, но презрамките могат да се разтегнат и да загубят еластичността си.
Още: Най-мощните растения за здраве и дълголетие – намерете ги в природата, сега е момента
Още: Внимавайте за тези „положителни“ качества: Само токсичните хора ги притежават
4. Кожа
Освен ако наистина нямате основателна причина да перете кожените си якета и поли, по-добре не го правете…никога. Естествената кожа може да се свие и обезцвети като реакция към вода. За леко освежаване използвайте бебешки мокри кърпички без сапун, а ако сте нанесли някаква сериозна повреда на любимото си кожено яке – потърсете кожухар или обущар, тъй като и те имат богат опит с кожените изделия.