Официално: Цените на жилищата са се увеличили с двуцифрен процент за година

24 юни 2025, 15:21 часа 1076 прочитания

Цените на жилищата в България през първото тримесечие на 2025 г. са се увеличили с 15,1 на сто в сравнение с първото тримесечие на 2024 година. Това показват последните данни на Националния статистически институт (НСИ). През същото първо тримесечие на 2024 г. увеличението на цените на жилищата е било с 16 на сто на годишна база, сочат данните на националната статистика.

На месечна база

Цените на жилищата в страната са се увеличили с 4,2 на сто през първото тримесечие на 2025 г. спрямо предходното тримесечие (четвърто тримесечие на 2024 година), показват още данните на НСИ.

Още: Преди еврото: Експерт съобщи с колко са поскъпнали имотите през 2025 г.

По градове

Най-голямо увеличение е регистрирано в Русе (9 на сто), следван от Варна (5,8 на сто), Стара Загора (4 на сто) и Пловдив (3,7 на сто). Столицата изненадващо не е сред градовете с най-голямо увеличение на цените на жилищата.

НСИ отчете увеличение със 7,1 на сто през първото тримесечие на 2024 г. спрямо предходното тримесечие. Тогава най-голямо увеличение е било регистрирано във Варна (9 на сто), София (8,6 на сто) и Стара Загора (5,2 на сто). Намаление е било регистрирано в Русе (0,9 на сто).

Още: Експерт посочи какво ще се случи с цените на имотите след въвеждане на еврото

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Иванов
Пламен Иванов Отговорен редактор
Новините днес