В рамките на председателството: Доклад какъв е ефектът от евросредствата за магистрали

10 януари 2018, 13:05 часа • 918 | прочитания

По време на българското председателство на ЕС ще бъде внесен доклад в Европейския парламент относно ефекта от инвестициите за транспортна инфраструктура в България и Европейския съюз. Автор на доклада ще е българският евродепутат Андрей Новаков, който влезе в ЕП с подкрепата на ГЕРБ.

Още: Смазване на икономиката на Путин: Американските сенатори подкрепят 500% мита върху руски стоки

Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп

Докладът, който ще бъде включен в разискванията за следващия програмен период, ще обхваща всички европейски проекти за изграждане на пътища и жп линии. Документът трябва да бъде внесен в Комисията по регионално развитие на ЕП през февруари, а през май да бъде гласуван в пленарна зала.

Основаната роля на доклада е да анализира и оцени доколко инвестициите от европейските фондове за транспорт са ефективни и са допринесли за подобряването живота на хората в развиващите се региони.

Освен оценка на вече завършени проекти и дейности, докладът ще отправи и препоръки за бъдещето на европейското финансиране в транспортния сектор. 

Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско

Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес