Франция отчете 263 смъртни случая от коронавирус в понеделник - рязко увеличение в сравнение с предишни дни, в момент, в който страната за първи път разхлаби мерките след почти два месеца, съобщи АФП.
Още: Никой няма да изгори в ядрен армагедон за балтийските държави: Руската пропаганда работи (ВИДЕО)
С новите смъртни случаи, броят на починалите в болниците и домовете за възрастни хора от пандемията във Франция достигна 26 643 души, съобщиха от здравното министерство.
В неделя, страната отчете 70 смъртни случая, най-малкия брой починали за денонощие от 17 март – денят, когато във Франция беше наложена блокадата.
Въпреки това, броят на жертвите през уикенда често е по-нисък, отколкото през седмицата, вероятно поради забавяне на съобщенията, особено от старческите домове.
Още: Соловьов заплаши Азербайджан със "специална военна операция" (ВИДЕО)
Още: "На Путин не може да се има доверие": Великобритания предупреди Тръмп
Франция в понеделник започна да излиза от блокадата, въпреки че много ограничения остават в сила в цялата страна. През последните дни се наблюдава постоянна тенденция към намаляване на ключовите данни за коронавируса във Франция, въпреки че здравни служители предупреждават, че все още е необходима предпазливост и рискът от втора вълна остава.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Украйна атакува още един руски завод, важен за руската армия (ВИДЕА)
Още: Пожарите в Испания се разрастват, хиляди са евакуирани (ВИДЕО)
Вижте още:
НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 11 май
Още: Германия: Силата не трябва да променя границите в Украйна
Още: Протест: Учители в Румъния обмислят бойкот на първия учебен ден