3-месечно бебе е сред жертвите на руската атака срещу Одеса (ВИДЕА)

02 март 2024, 11:31 часа 8332 прочитания 0 коментара

Спасителите в Одеса откриха тялото на 3-месечно бебе под развалините на сринатия тази нощ част от блок при руската атака с дронове срещу града. Минути по-рано в социалните мрежи се разлетя снимката на неговия баща, който по чудо е оцелял, как стои и чака детето да бъде намерено близо до отломките.

Още: АЕЦ Запорожие е на ръба на ядрена катастрофа: МААЕ алармира

Още: Мерц: Германия вече не живее в мирно време

По-рано близка на семейството разказа, че при атаката младият баща и 3-годишната му дъщеря са се намирали в една от стаите в жилището, която е оцеляла, но неговата съпруга и 3-месечният му син Тимофей са били в съседната стая, която е напълно унищожена. Детето е открито мъртво редом до тялото на майка му, която го е държала в прегръдките си. СНИМКА 18 +.

Отделно под развалините е открито тялото на още едно 3-годишно дете.

ОЩЕ: "Болката, която Русия ни носи": Украйна плаче заради убитите майка и бебе (СНИМКИ)

Още: Дронове прелетяха до главната военноморска база на Швеция (СНИМКА)

Още: САЩ обмислят вдигане на бариерите пред Украйна за удари по Русия. Руснаците са хванати в капан при Добропиля (ОБЗОР - ВИДЕО)

По последна информация жертвите на руската атака вече са 3-ма, 8 души са ранени, 12 души са безследно изчезнали.

"12 души, включително 4 деца, все още са в неизвестност. Това е първият случай, когато удар с дрон води до такива последствия", каза генералният прокурор на Украйна Андрий Костин.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес