Украинското общество бавно започва да разбира, че има пред себе си една голяма война за независимост, която може да продължи десетилетия. Завишените очаквания, породени от вътрешната пропаганда през първите месеци от войната, които тогава бяха напълно оправдани, постепенно започват да се разсейват и украинците осъзнават, че Русия не им остави друг избор освен да живеят дълги години занапред в състояние на военно напрежение подобно на Израел. Това пише украинският анализатор и блогър Руслан Рохов в профила си във Facebook.
Още: Тръмп и Путин в Аляска: Ще отключи ли Арктика края на войната в Украйна?
Още: На път за срещата с Тръмп: Путин ще посети Магаданск
"Виждам, че много приятели започнаха да размишляват върху въпроса за продължителността на войната. И това е много добре, защото е добър лек срещу големите очаквания, породени от вътрешната пропаганда през първите месеци. Ние нямаме търпение да започнем да живеем както преди. Но никога няма да е както преди", предупреждава той.
За Кремъл руското население е ресурс, който не представлява ценност. Той няма да се спре пред нищо и всичко ще бъде вложено докрай в тази война. Защото в Кремъл са наясно, че ако загубят войната, това ще е краят и на сърцевината на империята.
Още: Страни-жертви на касетъчни бомби предупредиха Зеленски: Жертви ще бъдат украинците (ВИДЕО)
Още: Десетки арестувани и пострадали при поредна нощ на сблъсъци в Сърбия
Още: На какво напомня срещата на Тръмп-Путин в Аляска: Анализ
Затова днес е време за разговори как да се адаптираме към тази нова реалност, която ще е за дълго, пише анализаторът. Това ще е дълга борба на изтощение и е време да настъпи отрезвяване.
Именно в тези условия трябва да планираме занапред живота си - и себереализацията, и развитието на икономиката, и всичко останало, обръща се той към украинското общество. Ние трябва да станем един голям Израел, който да може много дълго занапред да съжителства с една огромна Палестина. Защото Русия не ни оставя друг избор.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 15.08.25 - Готов ли е Тръмп за срещата с Путин?
Още: Европейският съюз призова Израел да не строи нови жилища на Западния бряг
"Нашата война е екзистенциална и ще продължи до изчезването или на агресора - имперския кръвожаден рашистки режим, или на жертвата... Временно примирие, ако има такова, ще бъде само една пауза преди следващата фаза на една още по-кървава война. Точно както в Чечения след първата война Кремъл отприщи втората", казва Рохов.
Още: Няма разкаяние нито желание да се свали режима на Путин: Киев за руските военнопленници
Още: Още един човек загина във Франция при надбягване с бикове (СНИМКИ)
Още: Задържаха трима за палежи край гръцкия град Патра
"Много бихме искали нашите западни партньори да ни помагат повече, но засега те приемат това като наша война, а тяхното участие в нея - само като етична подкрепа за нас. Въпреки че ние, разглеждайки обстоятелствата, с право смятаме, че защитаваме западната цивилизация с цялата й свобода и демокрация и че Европа ни дължи благодарност за това. ... Кой е прав ще стане ясно, ако започне Третата световна война..."