Атаката срещу датския премиер: Официални подробности за нападателя

08 юни 2024, 21:51 часа 5038 прочитания 0 коментара

Нападателят на датския премиер Мете Фредериксен не е местен - това е 39-годишен полски гражданин, който от 2019 година живее в Дания, съобщава местният таблоид Ekstra Bladet.

Още: Турция дразни Гърция в Егейско море: Пусна изследователски кораб

Още: В Гърция земята не спира да се тресе: Нов трус удари гръцки остров

Още: Нападнаха датския премиер в центъра на Копенхаген, има задържан

Безпрецедентна атака

Припомняме, че снощи стана ясно, че Фредериксен е била нападната в центъра на датската столица Копенхаген, след като е взела участие в политическо събитие. Тя е била ударена в рамото, има леко разтежение на шийните прешлени.

Обяснението за атаката - нападателят е бил дрогиран и пиян. Пред съда той призна, че е знаел кого атакува. Нападателят твърди, че не изпитва омраза към Фредериксен. Изясни се и, че той е ударил датския премиер веднъж.

Още: Русия тренира как да воюва с НАТО, Тръмп притиска ЕС да воюва с Китай (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Вигенин: Евросъюзът трябва да отстоява с повече самочувствие интересите на европейските граждани

Разследването смята случая за битов, а не политически.

Дания ще предаде цялата си артилерия на Украйна (ВИДЕО)

Още: "Приспивани от войната": Защо нито Русия, нито Украйна искат да преговарят

Още: "На война като на война": Щом си кандидат на Путин, ставаш губернатор (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес