Партията на бившия италиански премиер Силвио Берлускони "Народ на свободата" (НС) се преобразува в движение "Напред, Италия!" (Forza Italia), предаде БГНЕС.
Още: Напрежение между Израел и Испания: Мадрид иска изключването на израелски спортисти от състезания
Още: Зеленски: Тръмп идва в Европа, трябват ни ПВО системи преди зимата (ВИДЕО)
На конгреса си в петък, 25 октомври, ръководството на партията реши да преустанови дейността на "Народ на свободата" и да бъде възродено движението "Напред, Италия" начело с Берлускони, се съобщава в декларация за конгреса на НС. Самият бивш италиански премиер заяви, че новата партия ще продължи да подкрепя действащото правителство и ще спази поетите пред избирателите задължения за реформи в икономиката и съдебната система на страната.
Националният конгрес на "Напред, Италия ще се състои на 8 ноември – същия ден, когато Демократическата партия на Италия ще избира своя нов секретар.
Партията "Народ на свободата" бе създадена на 18 ноември 2007 г., но официално бе основана едва през 2009 г. на партиен конгрес, на който партията "Напред, Италия!" се обедини с Националния алианс.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 16.09.25 - Франция изпраща в Полша самолети с ядрено оръжие
Още: Главнокомандващият въоръжените сили на Украйна уволни двама висши офицери