Франция започна национално разследване за инциденти на бебета родени с липсващи или деформирани ръце. Високопоставен представител на здравните френски власти заяви, че това се е наложило заради нарастващия брой на децата родени с малформации, в много региони в страната.
Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната
Франсоа Бурдилон – ръководител на агенцията за обществено здраве, каза за Ер Ти Ел, че разследването е в ход и резултатите ще станат ясни до три месеца, предаде БГНЕС.
До момента са били открити сравнително малко случаи – 25 за последните 15 години, но те предизвикали обществено притеснение и са били сериозно обсъждани във френските медии.
На 29 октомври вечерта френското правителство съобщи за други 11 случая в района на Айн, в близост до Швейцарската граница, които са се случили в периода 2000 г. – 2014 г., за които не беше съобщавано до този момент на обществото.
Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма
Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО
Към момента няма обяснение за малформациите, въпреки проведените тестове на майските, с цел да се разбере дали не са били изложени на общи субстанции.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
Някой еколози твърдят, че това е дело на пестицидите, но към момента няма научно потвърждение на това.
Освен това малформациите да са дължат на генетични дефекти.
„Не можем да се задоволим с това, че не сме намерили причината”, заяви Бурдилон, по-рано този медец.
Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа
Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)
През 50-те и 60-те години на миналия век хиляди бебета по цял свят се раждат с липсващи или деформирани крайници, което се свързва в последствие с използването на лекарството „Талидомид”, което е било използвано за лечението на гаденето при бременните жени. Препаратът е бил забранен през 60-те години.