Руската ваксина "Спутник V" няма да може да получи разрешение за употреба в ЕС преди края на месец юни. Това заяви френският държавен секретар по европейските въпроси Клеман Бон, цитиран от Франс прес.
Още: "Трябва да обезкуражим Русия": Румъния иска разширяване на мисията с България и Турция в Черно море
Още: В Черна гора е ден на траур за загинал при пожар войник
Първият етап на разглеждане, който се нарича научен анализ, ще продължи най-малко до средата на юни, подчерта Бон пред комисията по външни работи на френския Сенат. След това ще трябва да бъде получена и позицията на Европейската агенция по лекарствата за допускането на руската ваксина до европейския пазар, което ще продължи няколко седмици.
По тази причина руската ваксина не може да получи разрешение за употреба преди края на юни, посочи той.
Клеман Бон подчерта и ограничения производствен капацитет на руската ваксина и обвини Москва, че използва "Спутник V" като пропаганден инструмент.
Още: Зеленски обяви колко пари е събрала НАТО по новата инициатива за оръжия за Украйна
Още: Унгарската опозиция обвини Русия в намеса във вътрешните работи на страната