Германската автомобилна индустрия се опасява, че въведените ограничения и задължителните тестове за коронавирус по границите може да доведат до проблеми с доставките. Още от днес може да се стигне до затваряне на производствени мощности, съобщи за ДПА говорител на Асоциацията на автомобилната промишленост.
Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната
Заради очакваните проблеми при преминаването на границите голяма част от производството на автомобили ще спре от понеделник по обяд.
Сред първите засегнати ще бъдат заводите в Инголщад, Регенсбург, Динголфинг, Цвикау и Лайпциг.
Концернът „Фолксваген” съобщи, че все още няма недостиг на липсващи части заради ограниченията за пътуване.
Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма
Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО
От автомобилната индустрия настояват, докато не бъдат изградени достатъчно центрове за тестиране по границите, през следващите четири дни за шофьорите на камиони да се приемат лекарски потвърждения за отрицателен тест за коронавирус или бързи тестове.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
Съгласно действащите изисквания, шофьорите на камиони трябва да представят отрицателен тест за коронавирус, направен през последните 48 часа. Той трябва да бъде потвърден от лекар и преведен на три езика.
От Асоциацията на автомобилната промишленост заявиха, че разбират необходимостта то енергични мерки, но тези нови изисквания за шофьорите на камиони са трудни за изпълнение в толкова кратки срокове.
Германската автомобилна промишленост получава доставки от Чехия, Словакия, Румъния, Унгария и Северна Италия на принципа Just-In-Time, т.е. когато има действително необходимост от тях. Освен това от там се доставят и части с необходимите обем и последователност за производството или т.нар. Just-In- Sequence. Частите се откарват директно до поточните линии и когато те липсват, производството спира, уточняват експертите.
Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа
Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)
Заради обявените в кратки срокове мерки нямаше възможност да се организира производството и доставката на достатъчно запаси, обясниха от асоциацията.