Медведев: Молбата за приемане на Украйна в НАТО ускорява Третата световна война

30 септември 2022, 22:15 часа • 5472 | прочитания

Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Руската федерация Дмитрий Медведев определи кандидатурата на Украйна за присъединяване към НАТО като "молба на Киев за ускоряване на началото на Третата световна война". Това съобщи ТАСС, като цитира изявление на бившия руски президент, публикувано в Телеграм, предаде БТА.

Още: Голям пожар при руско военно летище в Крим, украинската атака продължава (ВИДЕО)

Още: Следял пратките за Украйна: Подробности за руския шпионин в Александруполис

"Украинският президент Володимир Зеленски иска бързо да се присъедини към НАТО. Страхотна идея. Той просто умолява Северноатлантическия алианс да ускори началото на трета световна война", написа Медведев. "Явно младежът нещо го е прихванало", добави руският политик.

В същото време Медведев изрази съжаление от изявлението на президента на САЩ Джо Байдън, че не признава присъединяването на нови територии към Русия. "Чак е странно, че той си спомни за нас. Жалко обаче. Можехме да намерим добро място за откриване на американско консулство в новите субекти на Руската федерация", отбелязва с ирония Медведев.

Още за случващото се в Украйна – четете тук

Още: Ще държим "лошите актьори" извън Украйна: Тръмп със знакови думи и F-16 (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: "Путин никога не изоставя приятелите си": Додик говори за война в Босна и Херцеговина

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес