Запада оставя на Русия все по-малък избор и я тласка към пряк военен конфликт с НАТО. Така за пореден път се направи на страшен заместник-председателят на руския Съвет за сигурност и бивш президент на Русия Дмитрий Медведев.
Още: Гаранции за сигурност: Зеленски разговаря с Тръмп и получи покана да отиде в САЩ
Той изреди решението за доставки на танкове Abrams, както и предстоящото прехвърляне на ракети с голям обсег ATACMS на Киев. Не пропусна да отбележи и аплодисментите в канадския парламент за 98-годишния ветеран от SS дивизията "Галиция" Ярослав Хунка, воювал на страната на нацистите през Втората световна война, което в Канада признаха за грешка и се извиниха като уточниха, че украинската делегация не е била известена за това. ОЩЕ: Гаф в канадския парламент: Аплодират украинец, воювал за нацистите
ОЩЕ: Данилов: Обещали сме, няма да използваме ракетите ATACMS по територията на Русия
Още: Западните медии за срещата в Аляска: Повече въпроси, отколкото отговори
Още: САЩ са объркани, Европа е притеснена, а Москва е радостна: Журналист за срещата Тръмп-Путин
„Изглежда, че на Русия й оставят все по-малко избор с изключение на директен конфликт с НАТО", пише Медведев в телеграм канала си. И добавя: "Ние сме готови, въпреки че резултатът ще бъде постигнат на много по-голяма цена за човечеството, отколкото през 1945 г.".
ОЩЕ: The Economist: Украйна се опитва да създаде свой аналог на руските ракети "Калибър" и Х-101
Още: "Като на куклен театър по телевизията": Резултатът от срещата в Аляска
Още: Какво искаше Тръмп и какво стана от срещата с Путин?