Норвегия ще отпусне един милиард крони (92, 5 млн. долара) на Украйна за хуманитарна помощ за населението преди зимата. Това се съобщава в изявление на Аникен Хуитфелд, министър на външните работи.
Още: Дим обви АЕЦ "Запорожие": Какво се случва? (ВИДЕО)
Още: Проблем с тока спря ферибот в Егейско море
В съобщението се изтъква, че цивилното население на Украйна е пострадало много в резултат на военната агресия на Русия. Норвегия оценява усилията на украинския народ за борба с ежедневните атаки срещу гражданската инфраструктура. Официалните лица определят всички тези действия като героични.
"Норвегия отпуска допълнителен един милиард норвежки крони, за да осигури на нуждаещите се украинци достъп до необходимата защита и животоспасяваща помощ, за да преживеят зимата", посочват от кабинета на кралството.
Още: Германия реже наполовина помощта за украинските бежанци
Още: Пак мина тънко: Додик няма да лежи в затвора
Още: Тронът ще е празен: 15 август е най-подходящият ден за военен преврат в Русия