Партията на Меркел не иска Русия да има достъп до изследванията на Навални

10 септември 2020, 21:58 часа • 2739 | прочитания

След получаване на такава информация ще бъде възможно „Новичок“ да се използва по начин, който да го направи практически неоткриваем, смята експертът по външна политика Родерих Кизеветер, предаде БГНЕС.

Още: Ясно е кой ще има последната дума за ключовото споразумение между САЩ и Украйна

Още: Завой в стратегията и целите на Путин в Украйна: Западни разузнавателни данни

Експертът по външна политика на фракцията (ХДС / ХСС) в Бундестага Родерих Кизеветер призова Германия да не разкрива на Русия резултатите от тестовете на Алексей Навални, които бяха изследвани и анализирани от Института по фармакология и токсикология на Бундесвера.

"Федералната република [Германия] не трябва да разкрива данните, тъй като руските разузнавателни служби само това чакат. Тогава те могат да установят какви методи за анализ са били използвани", каза Кизеветер в интервю за "Берлинер цайтунг".

Експертът е сигурен, че заключенията на германските токсиколози относно инцидента с Навални имат "много висока надеждност". Той каза още, че Москва очевидно не се интересува от „намирането на престъпниците“. „Инцидентът е станал на руска земя, трябва да има група, която професионално знае как да борави с химическия военен агент „Новичок”.

Още: Със сегашния темп Русия ще завземе Украйна през 2256 г. със 101 милиона жертви

Още: Умрели без ток: Най-малко три смъртни случая в Испания

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес