Порошенко: Случаят "Скрипал" ще се отрази на "Северен поток-2"

31 март 2018, 12:05 часа 1992 прочитания 0 коментара

Украинският президент Петро Порошенко смята, че инцидентът в Солсбъри с бившия руски шпионин Сергей Скрипал ще има последствия при реализирането на проекта за газопровода „Северен поток-2“.

Още: Зеленски в отговор към Тръмп: Върху Русия трябва да се окаже натиск (ВИДЕО)

Още: Без съществен растеж за иономиката на Германия

„Убеден съм, че нападението с използване на отровно вещество в британския град Солсбъри ще има последствия за „Северен поток-2““, заяви президентът в публикувано днес интервю в германската медийна група „Функе“. Порошенко заяви, че отношението към проекта „трябва да бъде преразгледано от политически, икономически и етични съображения“.

Порошенко не пропусна да отбележи, че при реализирането на „Северен поток-2“ поради намаляване на транзита на газ Киев ще губи годишно около 2 млрд. долара. „Освен това „Газпром“ може рязко да съкрати доставките на газ от Европа на Украйна, което може да доведе до отслабване на страната ни“, твърди държавният глава, предаде БГНЕС.

До момента разрешение за строителството и експлоатацията на газопровода разрешение е издадено само от Федералната служба за навигация и хидрография на Германия. Сега следва проектът да получи разрешение от националните регулатори на още четири държави, през чиято територия ще преминава тръбата – Русия, Финландия, Швеция и Дания.

Още: Meteo Balkans: Цунами в Средиземно море? А може ли да бъдат ударени Балканите?

Още: Ограничават маржовете в цените в големите вериги в Сърбия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес