Руският президент Владимир Путин и военният му министър Сергей Шойгу пристигнаха в Беларус за среща с Александър Лукашенко.
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
От руска страна са били взети извънредни мерки за сигурност, като според групата за мониторинг „Беларуски гаюн“, за отвличане на вниманието във въздуха са били вдигнати наведнъж три правителствени самолета, на които по принцип лети Путин - RA-96022, RA-96014 и RA-96020.
ОЩЕ: Лукашенко се престори на болен, за да отклони визитата на Путин. Кремъл не повярва, според медии
Лукашенко посрещна руските гости на летището в компанията на сина си Николай.
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?
Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна
Последният път, когато Путин лично е посещавал Беларус, бе през 2019 г. Какво налага сегашното му посещение, както и факта, че няколко дни по-рано изпрати дотам военния си министър Шойгу - анализаторите са на мнение, че това е свързано с усиления натиск да бъде принуден Лукашенко да нареди на беларуската армия да влезе във войната с Украйна.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера
Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия