Русия реагира нервно на план за поредно удължаване на санкции на ЕС срещу нея

05 септември 2019, 08:08 часа • 3892 | прочитания

Разширяването на антируските санкции на ЕС е контрапродуктивно за самия ЕС. Това заяви говорителят на руското външно министерство Мария Захарова в кулоарите на Източния икономически форум (WEF), предаде БГНЕС.

Още: Москва: Не са ни разбрали, първо преговори, после евентуално прекратяване на огъня

Още: Франция: Ако няма мир, предстоят санкции срещу петролния сектор на Русия

По-рано източник от ЕС заяви, че постоянните представители на страните от ЕС са планирали съгласие по проект на решение за удължаване с шест месеца на индивидуалните санкции срещу лица и организации от Руската федерация, информира РИА Новости.

"Фарсът се състои в това, че в кулоарите се говори, че тези санкции са разрушителни, по същество съсипващи за самия Европейски съюз, който се сблъсква с много трудности във връзка с Brexit и други процеси, които протичат там, и разширяването на санкциите срещу Руската федерация ще засили натиска от Вашингтон, по-специално по отношение на енергийното сътрудничество с Русия, което се увеличава - това е изцяло контрапродуктивно директно за ЕС", каза Захарова пред репортери, коментирайки координацията на новите санкции на ЕС срещу Русия.

Какви точно са различните видове санкции срещу Русия - припомнете си в този материал!

Още: Нови документи и досиета: Как д-р Менгеле живее в лукс в Южна Америка?

Още: Зеленски отговори на Путин за новия му капан как да има мир в Украйна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес