Русия ще строи ограда по границата на Крим с Украйна

27 септември 2017, 16:24 часа • 5810 | прочитания

Граничното управление на Федералната служба за сигурност на Русия в Крим ще построи 50-километрово заграждение по протежение на границата с Украйна за гарантиране на сигурността на републиката, предаде ТАСС.

Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)

Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)

Заграждението ще струва 200 млн. рубли и се планира да бъде готово до края на годината.

Вече е обявен търг за доставка и монтаж на оградата с височина над 2 метра и дължина 49,5 км. в Красноперекопски район, който граничи с Украйна, пише още БГНЕС.

Работата трябва да приключи до 20 декември. Загражданието трябва да е със срок на годност поне 10 години, като конструкцията бъде съобразена с климатичните условия.

Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?

Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна

Actualno.com припомня, че украинската територия на Крим бе анексирана от Руската федерация на 18 март 2014 г. Оттогава насам полуостровът е администриран като два де факто руски федерални субекта — Република Крим и град Севастопол, които до 2016 г. са групирани в Кримския федерален окръг.

Анексирането бе предшествано от военна намеса на Русия в Крим, която се състоя след края на Украинската революция през 2014 г. и бе част от по-широките вълнения в Южна и Източна Украйна.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес