Френският външен министър Жан-Ив льо Дриан привика руския посланик в Париж Алексей Мешков заради "неприлични и провокативни" изявления за зверствата в украинския град Буча. Причина за това стана туит на руското посолство в Париж със снимка от Буча и надпис "Снимачна площадка - град Буча". По-късно от посолството премахнаха публикацията.
Още: Сирски: Знаем новите модели руски дронове. Процентът на ударите ни скочи спрямо март
Още: Нова система за награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци
Туитът, който в най-добрия случай може да бъде наречен "неуместен", предизвика моментална реакция и от страна на държавния секретар по европейските въпроси Клеман Бон, който отговори също с туит: "Спрете, това отива отвъд срама".
Au-delà de la honte, stop. https://t.co/AMURBvmGf4
— Clement Beaune (@CBeaune) April 6, 2022
Още: Русия коментира споразумението между САЩ и Украйна за редките минерали
Още: Путин мисли да върне Сталинград (ВИДЕО)
ОЩЕ: Кметът на Буча разказа за масовите гробове в града - открити са поне три (ВИДЕО и СНИМКИ)
Припомняме, че през последните дни станаха достояние на света редица снимки и видеа от киевското предградие, на които се виждат разстреляни цивилни, някои от тях с вързани ръце, масови гробове в дворовете на къщите и пред жилищните кооперации, измъчвани преди смъртта си и запалени хора. Кремъл отрича руските военни да са участвали в зверствата, независимо от факта, че сателитни изображения опровергават твърденията му.
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
От началото на войната в Украйна над 20 европейски държави, както и САЩ обявиха за персона нон грата близо 400 служители на руските дипломатически мисии и ги изгониха от пределите си.
ОЩЕ: Журналист: В Бородянка очакваме още по-голяма трагедия отколкото в Буча (СНИМКИ)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?