СЗО все още не е получила всички данни от производителите на руската ваксина

19 март 2021, 23:20 часа • 2090 | прочитания

Световната здравна организация все още не е получила пълен пакет данни за руската ваксина Sputnik V. Това съобщи в петък на брифинг Роджерио Пинто де Са Гаспар, директор на отдела за стандарти и предварителна класификация на организацията, цитиран от БГНЕС.

Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.05.25 - Вашингтон и Киев подписаха сделката за минералите, какво следва?

"В момента текат дискусии с Центъра на Гамалея". Екипът за предварителна класификация на ваксините получава и преглежда информацията. Но пълният пакет документи за включване на ваксината Sputnik V в списъка на СЗО за прилагане при извънредни ситуации все още не е получен в организацията", поясни служителят на СЗО.

Относно китайските ваксини той заяви, Sinovac и Sinopharm "са представени на СЗО за включване в списъка". "В момента се извършва оценка на данните. СЗО също провежда инспекции в производствените обекти в Китай. Ние сме в средата на процеса и се надяваме да завършим процедурата през април." каза Рожерио Пинто де Са Гаспар.

Към днешна дата списъкът на СЗО включва три ваксини - съвместна разработка на Pfizer (САЩ) и BioNTech (Германия), лекарство от британско-шведската компания AstraZeneca и ваксината на американската компания Johnson & Johnson.

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес