Тази вечер приключва допитването за премахването на лятното часово време

16 август 2018, 20:00 часа • 4687 | прочитания

Европейците имат време до тази вечер да помислят дали да сложат край на практиката да се местят стрелките с час напред за периода от март до октомври, предаде ДПА.

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО

На 4 юли Европейската комисия започна социологическо допитване по въпроса. В него анкетираните могат да кажат дали искат лятното часово време да бъде премахнато.

Допитването приключва тази нощ - между 22.00 часа и полунощ в зависимост от страната и часовата ѝ зона. Засега не се знае кога ще бъдат обявени резултатите.

Този еврореферендум няма задължителен характер, но резултатите от него могат да послужат като основа за законодателни действия.

Още: В Хърватия - все повече пенсионери работят на пълен работен ден и получават половината от пенсията си

Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес