Убивайте първи, за да не бъдете убити. Войната е жестока: Залужни към украинските бойци (СНИМКА)

20 ноември 2024, 16:42 часа 7123 прочитания 0 коментара

Войната става все по-жестока с всеки изминал ден и не оставя почти никакъв шанс за оцеляване. Това каза бившият главнокомандващ украинската армия и настоящ посланик на Украйна във Великобритания Валерий Залужни.  

Още: Шпионски софтуер и следене на журналисти: Законът за медийна свобода на ЕС е факт

Още: И Балканите горят: Пожарите в Гърция се разрастват

Въпреки това той даде съвет на украинските бойци "да се научат да не се страхуват от смъртта" и "да не се страхуват да гледат врага в очите", като добави, че "войната се страхува от тези, които са готови да се бият". Не по-малко важно обаче, според него, е войниците да се грижат за себе си, за да оцелеят в най-трудните условия, както и да се грижат за другарите си.

"Вие трябва да убивате, без да се замисляте, виждайки врага. Да ги убивате първи преди те да се опитат да убият вас или вашия другар", обърна се той към тях.

Още: Залужни получи медал от чешкото външно министерство: Ето защо

Още: Жена прогони с дрон щъркели от гнездото им, разследват я

Още: Огнена стихия в Европа: Испания чака помощ от ЕС за борбата с пожарите

Още: Осъдиха мъж, заплашвал бившия британски премиер Риши Сунак

Още: "Вече нямаме държава": Нови протести срещу Вучич в Сърбия, огромно напрежение в Нови Сад (ВИДЕО)

Залужни публикува и снимки в профила си във Facebook от посещението си във военна база в Обединеното кралство, в която вече са обучени 50 000 украински военнослужещи. Той бе придружен от британския зам.-министър на отбраната Люк Полард.

Още: Среща Тръмп - Путин - Зеленски може да има още следващата седмица? (ВИДЕО)

Още: "Окупация на Украйна по подобие на Западния бряг": Британски вестник с шокиращ сценарий за край на войната

Снимка: Facebook/Валерій Залужний

Бившият главнокомандващ на Украйна пише трилогия. Първата й част е "Моята война"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес