Украинското разузнаване: Заради многото ранени Русия започна мобилизация на лекари на фронта

25 юли 2022, 15:01 часа 8984 прочитания 0 коментара

В Руската федерация започна мобилизация на медицински персонал. Това съобщиха от Главно разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна.

Още: Британски съд даде 174 години затвор за група пакистански изнасилвачи

Още: В търсене на съкровище: Мъж загина в импровизиран тунел

Мобилизацията на медицински персонал ще се проведе в цяла Русия, включително в столицата Москва. Това важи за специалистите от почти всички медицински специалности, но основният акцент е върху хирургичния персонал. В бъдеще е планирано да се изпратят лекари и в окупираните територии на Украйна, казват от разузнаването като отбелязват, че в медиите това не се огласява широко.

Руските болници не могат да се справят със сегашния брой ранени руски войници от войната. Болниците са препълнени, тъй като капацитетът им не е предвиден за такъв поток, което прави невъзможно предоставянето на качествена медицинска помощ.

От Главно разузнавателно управление съобщават още, че в Донецка област руските окупатори оборудват и автобуси като „мобилни клиники“. В тях се приемат цивилни, но те пък по време на прегледите в такива пунктове биват принуждавани да даряват кръв за „защитниците на армията на ДНР“ и руските военни.

Още: Британски войници проведоха военно учение на Балканите

Още: Пияна жена паркира в подлез (СНИМКА)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес