Юнкер: 10 000 гранични служители до 2020 г., а не до 2027 г.

06 юли 2018, 19:05 часа • 1686 | прочитания

Председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер заяви, че комисията изготвя нови предложения за защита на външните граници на ЕС. 

Още: Руснаци и беларуси не могат да си купуват къщи и имоти: Втора забрана в страна от ЕС

Още: Трамвай дерайлира и се вряза в пицария в Швеция, има пострадали (СНИМКИ)

Предложенията на Юнкер ще включват разполагането на 10 000 гранични служители до 2020 г. като това е начин да се контролира притока на мигранти, които създават политически напрежения в блока.

„Първоначално искахме да разположим 10 000 граничари до 2027 г. Но сега смятаме, че трябва да го направим до 2020 г.”, заяви Юнкер пред репортери на пресконференция във Виена, цитиран от БГНЕС. 

Въпреки че броят на мигрантите, бягащи от война и бедност, е спаднал рязко от пика през 2015 г. този проблем е сериозен за Европа и ще бъде основна тема по време на председателството на Австрия, където властта беше взета от консервативно дясната коалиция в края на миналата година.

Още: Иран: Няма да има преговори със САЩ

Още: Цветелина Пенкова коментира енергийните предизвикателства, индустриалната политика на ЕС и еврозоната

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Райко Павлов
Райко Павлов Отговорен редактор
Новините днес